Zdarzyło się u nas...

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu niezapomnianych przeżyć i radości. Tak też było 23 stycznia w naszym przedszkolu, gdzie już od rana zaczęły pojawiać się pierwsze bajkowe postacie. Na naszym balu wszyscy świetnie się bawili  uczestnicząc we wspólnych zabawach  i konkursach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo chwilowego zmęczenia. Szkoda, że następny bal dopiero za rok..

Święto Babci i Dziadka w grupie 0a

Na nasze smutki mają słodkie rozwiązania, zawsze znajdą czas do przytulania.  23 stycznia grupa 0”A”  zorganizowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, a dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt.  To był naprawdę wyjątkowy dzień, a szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały, jak ważne są takie chwile.

 

Dzień Babci i Dziadka

W dniu Babci i Dziadka, Czarodzieje zabrały swoich dziadków do wspomnień lat dzieciństwa, młodości i pierwszych randek. Wzruszeń nie było końca. Dziękujemy, że jesteście!

Wizyta w radiu WAWA

W poniedziałkowe przedpołudnie 13.01 dzieci z grupy 0"A" odwiedziły redakcję radia WAWA. W czasie pobytu w rozgłośni. Dzieci przyjrzały się pracy prezentera - Kuby Adamiaka. Przedszkolaki miały także okazję wcielić się w rolę prezenterów radiowych. Mikrofon nikogo nie onieśmielił, dzieci chętnie wzięły udział w nagraniu, w którym mogły powiedzieć coś o sobie. Odsłuchiwanie nagrań głosów dostarczyło wszystkim wielu emocji i często było przerywane entuzjastycznymi reakcjami. 

Kartki świąteczne

W przedświątecznej zawierusze warto zatrzymać się i przypomnieć sobie o najbliższych. Bardzo dobrym sposobem, jest wysyłanie własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych. Bogactwo materiałów kojarzących się z tym magicznym okresem jest tak duże, że bez problemu nasze dzieci, razem z mamą Poli stworzyły niepowtarzalne rękodzieła. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie tak niezwykłych warsztatów świątecznych w grupie 0"A"

Konkurs "Najpiękniejsza choinka Bożonarodzeniowa"

Przedszkolaki z grupy 0"B" brały udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole nr 89 "Niezapominajka" pt. "Najpiękniejsza choinka Bożonarodzeniowa". Wykonały przestrzenną choinkę, za którą otrzymały dyplomy i wspaniałe prezenty. Gratulujemy Kindze i Wojtkowi !

Wigilia w "0A"

Boże Narodzenie to szczególny czas, żeby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt. Dzieci z grupy 0A razem ze swoimi nauczycielkami przygotowały uroczyste przedstawienie. Występy wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a dzieci podbiły serca publiczności. Niejednej osobie zakeciła się łza w oku... kiedy część artystyczna dobiegła końca, dzieci otrzymały gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości. 

Kącik biblioteczny

W naszym przedszkolu pojawiła się mała biblioteczka. Korzystać z niej mogą wszystkie dzieci z naszego przedszkola zupełnie za darmo! Serdecznie zachęcamy do wspólnego czytania i zapoznania się regulaminem.

 

Wigilia w "0B"

Księżyc gwiazdę zapalił na niebie, wszyscy uśmiechamy się do siebie. Takie chwile każdy pamięta, zerówka "B" zaprosiła rodziców na święta. Zatańczyła, zaśpiewała i wszystkich swoim występem oczarowała.

Wizyta w fabryce bombek

Wizyta w Rodzinnej Fabryce Bombek "Fogiel" produkującej ozdoby choinkowe od 1948r. Dzieci mogły zobaczyć jak powstają bombki - okrągłe, gładkie, dekorowane, bombki formowe o różnych kształtach. Później nadszedł czas na własnoręczne dekorowanie bombek, które będą ozdabiały nasze choinki.

Pierniczki

Mikołajkowe zdobienie pierników w grupie 0A. To bardzo smaczna zabawa i nasze dzieci ją uwielbiają. Zwłaszcza moment, kiedy można je wreszcie skonsumować!

Afrykańskie rytmy

Nasze przedszkolaki z grupy 0b uczestniczyły w konkursie "Afrykańskie rytmy" organizowanym przez Przedszkole 178. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia :

"Szpital Pluszowego Misia"

28 listopada w naszym przedszkolu powstał "Szpital Pluszowego Misia". Odwiedziły go dzieci razem ze swoimi pluszowymi podopiecznymi. Akcja miała na celu zmniejszenie lęku przed szpitalem i białym fartuchem u najmłodszych pacjentów. Rodzice, zaproszeni lekarze i pracownicy przedszkola wcielili sie w rolę personelu medycznego. Poprzez odwórcenie ról, dziecko stało się rodzicem swojego misia, a my mieliśmy większą szansę dotarcia do naszych przedszkolaków. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w tę zabawę, czerpiąc z niej wiedzę o tym, jak ważne są wizyty u lekarza. Dziękujemy wszystkim za pomoc i do zobaczenia za rok ! 

"Misiowe urodziny"

W środę 27 listopada z okazji misiowego tygodnia w naszym przedszkolu, dzieci obejrzały sztukę pt. "Misiowe urodziny". Wszyscy bardzo dobrze się bawili co widać na załączonych zdjęciach ;)

Groszkowa piosenka

20 listopada grpa 0A brała udział w I Międzynarodowym Przeglądzie Piosenki Groszkowej "Zielono mi". Nasze przedszkole zostało wyróżnione przez przewodniczącego jury Kubę Adamiaka. W nagrodę cała grupa odwiedzi radio WA-WA.

Projekt "Szansa"

Nasze przedszkole przez wiele miesięcy uczestniczyło w projekcie "Szansa", który właśnie dobiegł końca. Nasze dzieci  z grupy 0B przygotowały z tej okazji krótki występ. Brały też udział w animacjach organizowanych przez Szansę. Przygotowaliśmy poster podsumowujący nasze działania w ramach projektu "Rodzina - wspólna sprawa II" i uzyskaliśmy certyfikat. 


Wycieczka do biblioteki

W zeszłym tygodniu zerówka "A" była w pobliskiej bibliotece na kolejnym już spotkaniu pod tytułem "Ciekawe zawody wokół nas". Tym razem dzieci dowiedziały się jak ciekawy może być zawód fotografa.

Dzień zdrowego żywienia

W zeszły piątek nasze przedszkolaki obchodziły dzień zdrowego żywienia. Grupa 0 "A" zrobiła zdrowe i smaczne ciasteczka z ciecierzycy, marchewki i moreli, które potem były dodatkiem do naszego podwieczorku.

W czarodziejach kolejna porcja witamin. Parę tygodni temu wyciskaliśmy sok, robiliśmy kukiełki z warzyw i owoców. Dziś z okazji Dnia Zdrowego Żywienia samodzielnie robiliśmy owocowe szaszłyki. Na koniec każdy spałaszował swój szaszłyk ze smakiem. Było super !

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Przedszkole "Misia Czarodzieja" uczestniczyło w V Spotkaniu Integracyjnym pt. "Mały człowiek prawa ma, bo dorosły o nie dba!", które zorganizowane zostało w przedszkolu nr 370 z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, w 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

 

Dzień Niepodległości

W dniu 8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten szczególny dla nas dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie w dzieciach miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji i symboli narodowych. Mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków"

Starszaki poznały historię o Polsce Niepodległej. Śpiewały hymn narodowy oraz zrobiły wspólną flagę Polski.

Wycieczka do Centrum Krwiodawstwa

Dnia 5.11 grupa "0a" wybrała się z wizytą do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa na ulicę Saską. Dzieci dowiedziały się o tym, że krew nie raz ratuje ludzkie życie i jej oddawanie jest przez to bardzo istotne. Zwiedziły miejsca, do których nie każdy ma dostęp, mogły z bliska przyjrzeć się pracy lekarzy i laborantów, a także zobaczyć jak wygląda proces pobierania krwi. Zobaczyły z bliska jak wygląda krew przygotowana do transportu i rozmawiały z kierowcą karetki, który właśnie wyjeżdżał do szpitala. Bardzo dziękujemy tacie Poli za zorganizowanie tej wyjątkowej wycieczki!

  

Słodka tajemnica żywienia

Dnia 28 października 2019r. przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach "Słodka tajemnica żywienia". Dzieci dowiedziały się jaki wpływ na nasze zdrowie ma cukier i czym możemy go zastąpić w naszej diecie. Wykonały prawidłową piramidę żywienia, brały udział w doświadczeniach z suchym lodem i słodkimi sokami. Na koniec spotkania samodzielnie wykonały sałatkę owocową. 

Biblioteka

24.10 grupa "Zero" była z wizytą w bibliotece. Na spotkaniu z panią antropolog, dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania o tym niezwykłym zawodzie. Obejrzały też prezentację pt. "Dlaczego mumia nie wstaje", a co się stało potem...? Zobaczcie sami !;)

Czarodzieje na spotkaniu z książką

Warzywne soki Czarodziei

Czarodzieje podczas tygodniao zdrowym żywieniu robiły sok z owoców i warzyw. Kolejnego dnia powstały owocowo warzywne ludki!

Konkurs plastyczny "Małe, czerwone jabłuszko"

Jaś i Basia reprezentowali nasze przedszkole w konkursie plastycznym "Małe, czerwone jabłuszko" organizowanym przez Przedszkole nr 397 "Ziarenko". Dzieci różnymi technikami ozdabiały szablon jabłuszka. Po wykonaniu pracy plastycznej, przedszkolaki otrzymały nagrody, dyplomy i zostały zaproszone na jabłkowy podwieczorek. 

"Pola Nadziei"

Co roku nasze przedszkole bierze udział w akcji "Pola Nadziei". Poprzez zakup cebulki żonkila i zasadzeniu go w naszym ogrodzie, wspieramy działalność Warszawskiego Hospicjum. Dziękujemy naszym fundatorom. 

Jesienne porządki,

czyli przyjemne z pożytecznym! 

Czas Jesieni

Jesień potrafi być piękna i urzec nas swoją urodą. Jesienne obrazy malowane rękoma to najlepsza zabawa i ciekawe prace jakie powstały w zeszłychy tygodniach w grupie 0a.

Próbna ewakuacja

Dziś w naszym Przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja, która przebiegła wzorowo! Wszystkie dzieci zachowywały się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Dzięki temu spotkaniu wszyscy wiemy jak zachować się w przypadku różnych zagrożeń. W nagordę Panowie Strażacy zgodzili się opowiedzieć nam co nieco o swoim zawodzie oraz pokazali wyposażenie wozu strażackiego. 

Wycieczka do Powsina

W środę 18.09.19r. dwie nasze zerówki pojechały na wycieczkę do Powsina. W gospodarstwie agroturystycznym "Cztery pory roku" tematem warsztatów była "Spiżarnia pełna przysmaków". Dzieci samodzielnie robiły przetwory na zimę, dowiedziały się co to jest kiszenie, konserwowanie i wekowanie. Dużo radości sprawiła przejażdżka na kucyku, karmienie kozy i głaskanie kury Basi. 

Koncert muzyczny

We wtorek 17.09. nasze dzieci wzięły udział w koncercie muzycznym "Japonia - poznajemy instrumenty muzyczne". Dzieci świetnie się bawiły przy rytmach japońskiej muzyki. 

Senioralia

Dnia 7 września, obie zerówki z naszego Przedszkola wystąpiły w Senioraliach, które jak co roku odbyły się
w Parku Polińskiego. W trakcie występów naszych dzieci bawili się wszycy - mali i duzi, starsi i młodsi. Brawom nie było końca !

Zakończenie roku w Czarodziejach

W środę 12.06.2019r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w grupie Czarodziei z udziałem rodziców i zaproszonych gości. Był to dzień szczególny - pełen wrażeń i wzruszeń dla przedszkolaków, rodziców i nauczycielek. Pod czujnym okiem Pań, Czarodzieje przygotowały prezentację swoich umiejętności, a tym samym wzbogaciły ten dzień swoim wystepem artystycznym, dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas. Po zakończonym występie dzieci otrzymały nagrody w postaci książek i słodkości.

Wycieczka do Mostówki 

W dniu 7.06.2019r. dwie grupy z naszego przedszkola - Czarodzieje i Starszaki pojechały na wycieczkę autokarową do Mostówki. Dzieci świetnie się bawiły na warsztatach ceramicznych malując najbardziej kolorowe koty i misie. Zwiedzały gospodarstwo, oglądały pokaz dużych baniek i jadły kiełbaski z grilla. 

Pierwsza pomoc

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach "Pierwszej pomocy dla dzieci". Utrwaliły znajomość numerów alarmowych i zasady prawidłowego wezwania pomocy. Samodzielnie przeprowadziły resuscytację. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom "Młodego Ratownika".

 

Zakończenie roku w Krasnalach

10 czerwca 2019r. grupa Krasnali podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, zaprezentowała przed swoimi bliskimi wierszyki oraz piosenki opowiadające o tym, co robili podczas intensywnych miesięcy w przedszkolu. Na koniec wykonały taniec z pomponami. 

Zabawa w ogrodzie z okazji dnia dziecka 

Dnia 3 czerwca wszystkie dzieci po zjedzeniu obiadu i szybkim odpoczynku udały się do ogrodu na zabawę z okazji ich święta, podczas której tańczyli oraz brali udział w konkursach.

Wycieczka do stadniny koni

Dnia 29 maja 2019r. dwie grupy - Krasnale oraz Zerówka - zamieniły się w księżniczki i rycerzy podczas wycieczki do stadniny koni. W trakcie wycieczki dzieci miały możliwość przejażdżki na koniu oraz poznania boksu, w którym mieszka koń. Był także czas na walkę na miecze, wykonanie orderu w kształcie podkowy oraz zabawy ruchowe. 

Wycieczka do "Leszczynowego zacisza"

W dniu 13.03 dwie grupy z naszego przedszkola - Starszaki i Czarodzieje, szukały pierwszych oznak wiosny
w gospodarstwie agroturystycznym "Leszczynowe zacisze" w Rozalinie. Dzieci własnoręcznie robiły pizzę, bawiły się w sianie, odbyły przejażdżkę wozem przyczepionym do traktora i tańczyły na dyskotece. 

Warsztaty kulinarne - zdrowa żywność

Konkurs plastyczny

Natalia F. z grupy "Starszaków" reprezentowała nasze przedszkole w Plenerze bajarsko-plastycznym "Warszawa Opowiadana", organizowanym w ramach autorskiego projektu "Nasz kwartał Warszawy" przez Przedszkole
nr 425. Dzieci po wysłuchaniu opowieści ruchowo-muzycznej o ciekawych miejscach Warszawy, rysowały swoje wrażenia. Natalia przedstawiła legendę o dwóch rzekach -"białej i czarnej". Za swoją pracę otrzymała dyplom
i nagrodę. 

Walentynki

W Walentynki, 14 lutego Miś Czarodziej rozdawał naszym dzieciom zaczarowane serca i medale miłości <3 

Dzień Babci i Dziadka w Czarodziejach

Dnia 22 stycznia dzieci z grupy Czarodziejów złożyły wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia, a ich występ był dla nich pięknym prezentem. 

Dzień Babci i Dziadka w Krasnalach

Dnia 21.01.2019r. w grupie Krasnali odbyła się cudowna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Było dużo uśmiechu, braw i momentów wzruszeń. Dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia za rok!

Warsztaty stomatologiczne

Nowy Rok Krasnale zaczęły od warsztatów stomatologicznych, na których uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów, dbania o higienę jamy ustnej, a także samodzielnie mogły zrobić prawdziwą plombę. Po takiej teorii i praktyce nie mamy wątpliwości, że wszystkie Krasnale chętnie będą dbać o swoje ząbki. 

Wigilia w "Krasnalach"

Krasnale długo czekały na występ świąteczny, a to dlatego, że miały dużo do powiedzenia Świętemu Mikołajowi...że były grzeczne, mądre, wspaniałe. Śpiewały, tańczyły, a na koniec, ku ich zaskoszeniu odwiedził ich...prawidzwy Święty! Radości i kolędowania nie było końca. Do zobaczenia za rok!

Wigilia grupy "Czarodzieje"

Jak każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbywają się spotkania wigilijne. Dnia 13 grudnia grupa Czarodziejów przygotowała występ dla rodziców prezentując swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Nasze spotkania wigilijne oprócz radości z występów dzieci niosą magiczną atmosferę zbliżających się Świąt.

Konkurs

11 grudnia troje dzieci z grupy Czarodziejów wzięło udział w kolejnym konkursie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - "Polska Moja Ojczyzna". Gratulujemy!

Warsztaty z bombkami

10 grudnia w przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne. Nasze przedszkolaki z grup: Krasnale, Czarodzieje i Starszaki samodzielnie wykonały bombki. Powiem Wam w sekrecie, że każda z nich była wyjątkowa i miała w sobię magię świąt. 

Przygotowania do świąt

W Starszakach świąteczne przygotowania trwają. Z mamą Tosi zrobiliśmy bombki, a z mamą Stasia S. udekorowaliśmy pierniki. Bawiliśmy się przy tym super -  dziękujemy!

Konkurs "Moje prawo - czuć, co czuję - na mej twarzy się maluje!"

W czwartek 29 listopada dwoje dzieci z grupy Czarodziejów odebrały dyplomy za udział w konkursie
"Moje prawo- czuć, co czuję - na mej twarzy się maluje!". Gratulujemy!!!

"Dzień Pluszowego Misia"

Dnia 26 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji odbył się bal, na którym wszyscy świetnie się bawili, można było też podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci i ich bliskich. 

"Poznajemy zawody"

Tata Tosi postanowił pokazać nam czym zajmuje się na co dzień. Przyniósł narzędzia, różne przyrządy i inne tajemnicze przedmioty...okazało się, że tylko dla dziewczynek, bo chłopcy już wszystko wiedzieli! Tajemnica odkryta...Tata Tosi pracuje w warsztacie samochodowym. Było super!!! Bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy!!!

"Skąd są dźwięki tej piosenki?"

W dniu 5 listopada dwie grupy z naszego przedszkola "Czarodzieje" i "Starszaki" były na lekcji multimedialnej w kinie Luna pt. "Skąd są dźwięki tej piosenki".

Warsztaty chemika

Dnia 6 listopada w grupach "Krasnali", "Czarodziejów" i "Starszaków" odbyły się warsztaty małego chemika. Dzieci własnoręcznie mogły wykonać chmurę z padającym deszczem, wulkan, tęcze oraz napompować balon za pomocą butelki.

"Rekord dla Niepodległości"

W dniu 9 listopada nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Rekord dla Niepodległości" . Razem z 16 tysiącami innych szkół i przedszkoli o godzinie 11:11  zaśpiewaliśmy hymn Polski.

Konkurs "Małe czerwone jabłuszko"

Dziewczynki z grupy "Starszaków" reprezentowały naszą placówkę w konkursie plastycznym "Małe czerwone jabłuszko" organizowanym przez Przedszkole nr 397 "Ziarenko". Otrzymały wspaniałe nagrody i dyplomy. Gratulujemy!

 

Warsztaty

W dniu 12.10 grupa "Krasnali" wzięła udział w warsztatach, podczas których wykonały magnesy z modeliny. Oczywiście w kształcie misia - jak przystało na przedszkolaków z "Misia Czarodzieja".

 

 

Konkurs z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

W środę 10 października czworo dzieci z grupy "Czarodziejów" wzięło udział w konkursie na stulecie odzyskania niepodległości "Jestem Polką i Polakiem". Wystąpiły z piosenką "Co to jest Niepodległość" i wróciły z wyróżnieniem. Brawa dla naszych małych artystów!

 

 

Warsztaty dentystyczne

W dniu 27 września grupa "Starszaków" i "Czarodziejów" brała udział w warsztatach stomatologicznych "Poznaj świat dentysty". Dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawowymi narzędziami stomatologicznymi oraz poznały sztukę samodzielnego wykonywania zabiegów tj. lakierowania
i wypełniania zębów. 

 

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Mazowiecki Zaścianek"

Dnia 20.09.2018r dwie grupy pięciolatków "Czarodzieje" i "Starszaki" pojechały na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego "Mazowiecki Zaścianek". Dzieci brały udział w warsztatach "Od kamienia do chleba", na których z  zaangażowaniem wyrabiały ciasto na chleb, a potem każdy dostał swój wypiek do domu. Po skończonej pracy obie grupy ze śpiewem na ustach pojechały na przejażdżkę konnym wozem.

Uroczyste zakończenie roku

Minął kolejny cudowny rok. Grupa Krasnali przygotowała występ pt. "Afryka zaprasza"
Rok szkolny pożegnaliśmy wierszami, piosenkami i tańcem.

 

 

Czarodzieje i Krasnale na wycieczce

W dniu 07 czerwca grupy Krasnali i Czarodziejów pojechały na wycieczkę do GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO" NA KOŃCU WSI" koło Mińska Maz. Na dzieci czekało dużo atrakcji takich jak: koncert muzyczny, malowanie na szkle, zwierzęta zagrodowe i zabawa w labiryncie z siana. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza i skąd się bierze miód a na koniec zjadły pyszne kiełbaski z grilla.

 

 

Krasnale w ksiegarni

W dniu 05 czerwca grupa Krasnali odwiedziła księgarnię. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej im książki, chętnie rozmawiały o zdrowym żywieniu i same rysowały owoce i warzywa, które lubią.
 
 
 
 
 

 

Święto Rodziny - piknik w ogrodzie

29 maja przy cudownej pogodzie odbył sie w naszym ogrodzie coroczny piknik z okazji Święta Rodziny. Nie mogło zabraknąć w tym ważnym dniu naszych kochanych przedszkolaków z całymi rodzinami, naszych wspaniałych absolwentów i wielu dostojnych gości -przyjaciół Misia Czarodzieja.

Dziękujemy za Waszą obecność!

 

 

 

 

Dzień Dobrego Sąsiedztwa

24 maja na terenach zielonych u zbiegu ulic Chrzanowskiego i Wiatracznej odbyło się wspólne sąsiedzkie piknikowanie, było cos dla ciała i dla ducha.

 

 

Planetarium

17 maja przedszkole "Misia Czarodzieja"odwiedziło Planetarium, była to jedna z niespodzianek
na Dzień Dziecka.  Wszystkie grupy oglądały pokaz z zapartym tchem.
 
 
 
 
 

 

 

Przedszolaki wśród książek...

15 maja grupa Krasnali odwiedziła pobliską bibliotekę, bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i zachęcenie naszych dzieci  do czytania.
 
 

 

Baletowe warsztaty

 

Na poczatku marca grupa Krasnali wzięła udział w warsztatach baletowych, zarówno dziewczynki jak i chłopcy bawili się świetnie. Cała grupa bardzo dziękuje mamie Ali za zorganizowanie tak ciekawych zajęć i prosimy o więcej.

Wielkanocne warsztaty

19 marca grupa Krasnali wybrała się na warsztaty Wielkanocne do Pracowni „Farbą malowane” gdzie dzieci same robiły palmy Wielkanocne i wyszły im takie cuda…

 

Walentynki

Na Walentynki w naszym przedszkolu Rodzice z grupy Krasnali zrobili dzieciom niespodziankę dekorując salę.

Natomiast Mama Lili upiekła dla wszystkich ciasteczka w ksztalcie serc z imionami dzieci i pań.

Bardzo dziękujemy!

 
 

"Odnowa krajobrazu" - warsztaty z mamą Weroniki

 

 

 

Bal Karnawłowy

W dniu 5.02.2018 r w naszym przedszkolu odbył się BAL.

Tanecznym szaleństwom nie było końca, wszyscy bawili się świetnie.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

 

Wigilia w Krasnalach

 

 

Muzyczne Warsztaty z Mamą Ali

 

 

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

 

Krasnale w Rozalinie - Leszczynowe Zacisze

Kransale zawitały do Leszczynowego Zacisza, zabawa była przednia.

Nie zabrakło zabaw w stodole, oczywiscie na sianie.

Jeździłiśmy też traktorem...

karmiliśmy zwierzęta,

i przygotowaliśmy drożdzowe bułeczki. Były pycha:)

 

 

Czarodzieje na Plenerze malarskim

Gabrysia i Natalia reprezentowały nasze Przedszkole na Plenerze malarskim pt. "Kubuś Puchatek zwiedza świat", zorganizowanym przez Przedszkole nr 211 im. Kubusia Puchatka.

Po krótkiej prezentacji multimedialnej dziewczynki małowały Kubusia Puchatka podróżującego po świecie. Po zakończonym plenerze na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek, dyplomy i nagrody.

GRATULUJEMY!

Kontakt

Przedszkole Nr 51 "Misia Czarodzieja"

ul. Chrzanowskiego 7
04-381 Warszawa

tel: 22 810 08 80
e-mail: p51@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.